Управління Державної казначейської служби України у Снігурівському районі Миколаївської області  відповідно до Листа - роз»яснення Державної казначейської служби України № 15-08-08/21201 від 18.10.2021 «Щодо реєстрації в органах Казначейства договорів на постачання природного газу» повідомляє, що по Розпорядженню Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 № 1234-р «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» здійснює правочини, зокрема, щодо укладання додаткових угод до договорів постачання природного газу для виробництва теплової енергії на 2021-2024 роки та договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям відповідно до примірного договору.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» розмістила на своєму інформаційному ресурсі у мережі інтернет  договір постачання природного газу (для бюджетних установ та організацій) та алгоритм дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів.

Однією із умов зазначеного договору постачання природного газу бюджетним установам та організаціям визначено, що постачальник передає споживачу замовлений природний газ у період з жовтня 2021 року до грудня 2022 року.

Органи Казначейства  здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов»язань, бюджетних фінансових зобов»язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов»язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України,затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 20.03.2012 за № 419/20732.

З метою дотримання положень Кодексу та Порядку № 309 при реєстрації бюджетних зобов»язань за договорами постачання природного газу бюджетним установам та організаціям, що охоплює два бюджетні періоди (довгостроковий договір) відповідно до примірного договору здійснюють перевірку:

-   наявності бюджетних асигнувань,встановлених кошторисами;

-  поданого Реєстру бюджетних зобов»язань розпорядників(одержувачів) бюджетних коштів та підтвердних документів на предмет відповідності даних уключених до Реєстру;

- наявності документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері закупівель;

- наявність календарного плану до довгострокового договору.