ПРОЕКТ

 

 

ГОРОХІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СНІГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ХІІІ сесія  7-го скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я № ____

 

 

від _____________  2020 року               село Горохівське

 

 

Про встановлення ставок єдиного

податку на території Горохівської

сільської  ради на 2021 рік та

затвердження Положення про єдиний податок

 

 

Керуючися статтею 266 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Горохівська  сільська рада Миколаївської області

ВИРІШИЛА:

          1.  Затвердити Положення про єдиний податок на території Горохівської сільської ради.(Додається)

           2. Установити на території Горохівської  сільської ради  ставки єдиного  податку  для першої та другої груп платників єдиного податку,   згідно Додатку 1, 2.

 

3. Секретарю сільської ради Стефанчину Г.М. забезпечити оприлюднення даного рішення на офіційному сайті Горохівської сільської ради https://gorohivska-gromada.gov.ua/.  .

4. Контроль за виконанням рішення покласти на  постійну комісію сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку

5. Рішення  Баратівської, Горохівської та Суворської сільських рад «Про ставки Єдиного податку  » визнати такими, що втратили чинність.

6. Рішення набирає чинності  з   01 січня 2021 року.

 

 

Сільський голова                                                        Валерій БІЙЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням ХІІ сесії 7-го скликання Горохівської  сільської ради від «___»_________ 2020р. №___

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

Про єдиний податок

 

1. Платники податку

1.1. Платниками єдиного податку є суб'єкти малого підприємництва - фізичні та юридичні особи з податковою адресою у межах Горохівської  сільської ради   Снігурівського  району Миколаївської  області, які відповідають вимогам спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, і які самостійно обрали даний спосіб оподаткування доходів та отримали свідоцтва платника єдиного податку.

1.2. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та по яких Горохівською  сільською радою встановлюються ставки податку, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1.2.1 Платники єдиного податку першої групи - це фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;

1.2.2 До другої групи платників належать - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

1.2.2.1 Дія підпункту 2.2 не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

1.2.2.2 Вичерпний перелік видів послуг, які розуміються як побутові послуги населенню, що надаються першою та другою групами платників єдиного податку, визначений пунктом 291.7 статті 291 Податкового кодексу України.

1.2.3 До третьої групи платників належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;

1.2.4 Четвертою групою платників податків є такі сільськогосподарські товаровиробники:

а) юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків;

б) фізичні особи - підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України "Про фермерське господарство", за умови виконання сукупності таких вимог:

- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використовують працю найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

- площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.

1.3. При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, а також працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

1.4. Не можуть бути платниками єдиного  податку першої – другої  груп суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність, визначену  пунктом 291.5 статті 291 Податкового кодексу України; не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання згідно з підпунктами 291.5-1.1 та 291.5-1.2 статті 291 Податкового кодексу України.

 

2. Об'єкт та база оподаткування для платників єдиного податку

2.1. Об’єктом оподаткування  є дохід платника єдиного податку, порядок визначення якого наведено в статті 292 Податкового кодексу України.

2.2. База  оподаткування для платників єдиного податку першої –другої груп носить фіксований характер і не  залежить від суми одержаної виручки.

2.3. Базою оподаткування для платників єдиного податку третьої групи є відсоткова ставка єдиного податку згідно з підпунктами 1, 2, пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу України.

2.4. Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

2.5. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України.

2.6. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України.

 

3.Ставки єдиного податку

3.1 Горохівською сільською радою встановлюються фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

– для першої групи платників встановлюються ставка єдиного податку у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового(звітного) року;

– для другої групи платників встановлюються - у розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3.2 У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений  для відповідної групи платників єдиного податку.

3.3 Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

а) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

б) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

3.4 Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування) згідно з пунктом 293.9 статті 293 Податкового кодексу України.

3.5 Інші особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою І розділу XIV Податкового кодексу України.

 

4. Податковим (звітним) період

4.1 Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

4.2 Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

4.3 Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

5.1 Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

5.2 Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

5.3 Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

 5.4 Сплата єдиного податку платниками першої - другої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

 5.5  Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

5.6 Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

5.7 У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

5.8 Платники єдиного податку четвертої групи:

- самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу;

- сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у I кварталі - 10 відсотків;

у II кварталі - 10 відсотків;

у III кварталі - 50 відсотків;

у IV кварталі - 30 відсотків;

- фізичні особи - підприємці, які у звітному періоді обрали спрощену систему оподаткування та ставку єдиного податку, встановлену для четвертої групи, або перейшли на застосування ставки єдиного податку, встановленої для четвертої групи, та юридичні особи, утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося таке обрання/перехід, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі - у порядку, визначеному пунктом 9.8.

- перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

6. Відповідальність платника єдиного податку

6 1. Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

 

 

 

Секретар сільської ради                                                                      Григорій Стефанчин