Додаток №2                                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням ______ сесії 7-го скликання  Горохівської  сільської ради від «___»_________ 2020р. №___

Про встановлення туристичного збору

1. Загальні положення.

1.1 Туристичний збір встановлено відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) та рішення сільської ради про встановлення місцевих податків і зборів на території Горохівської сільської ради. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до сільського бюджету.

1.2 Внутрішній туризм, відповідно до підпункту 14.1.277 статті 14 Податкового кодексу України – переміщення в межах території України громадян України та/або  осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

1.3 В’їзний туризм, відповідно до підпункту 14.1.277 статті 14 Податкового кодексу України – прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

2. Платники збору.

2.1 Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Горохівської  сільської об’єднаної територіальної громади, на якій діє дане рішення сільської  ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2 Перелік осіб, які не можуть бути платниками збору визначено в статті 268.2.2 Податкового кодексу України.

3. База справляння збору

3.1 Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі).

3.2Згідно з рішенням сільської  ради справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

4. Ставка збору

Ставка збору встановлюється рішенням сільської ради  за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 п. 268.5 статті 268 Кодексу,  у розмірі  0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та  1 відсотка - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

5. Порядок справляння та сплати збору

Згідно з рішенням сільської  ради справляння збору може здійснюватися  такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з  сільською  радою.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням сільської ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

6. Податковий період.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

7. Відповідальність

Податкові агенти (платники туристичного збору) за неподання, несвоєчасне подання розрахунку туристичного збору, повноту і своєчасність сплати несуть відповідальність у відповідності з діючим законодавством.

Секретар сільської ради                                                         Григорій СТЕФАНЧИН