ГЕПАТИТ А. ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА СВОЇХ  БЛИЗЬКИХ?

 

       З метою профілактики захворювання на гепатит А  Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, нагадує, яких заходів слід вживати для попередження захворювання на гепатит А.

   Фото без опису

   Хвороба Боткіна або вірусний гепатит А – інфекційне захворювання, що уражає печінку. Вірус проникає в організм через рот і потрапляє в кишківник.

      Джерелом інфекції є захворіла людина в інкубаційному періоді (період від моменту зараження до початкових проявів захворювання), який може продовжуватися до 35 днів. Основний шлях розповсюдження вірусного гепатиту А, як і будь-якої кишкової інфекції – фекально-оральний, при безпосередньому контакті з хворим. У дітей, в більшості випадків, гепатит А перебігає у легкій або середньої важкості формі. Легкий та безсимптомний перебіг захворювання найбільш небезпечний для оточуючих. Захворіла дитина продовжує спілкуватися у колективі, поширюючи вірус в навколишньому середовищі через предмети побуту, іграшки, дверні ручки туалетних кімнат, тощо. Безпосередній контакт з хворим поширює вірусний гепатит там, де не дотримуються гігієнічних навичок діти і дорослі, які професійно з ними контактують. Так відбувається у дошкільних та шкільних колективах, школах-інтернатах, сімейних осередках. Вірус також може бути переданий через їжу, воду, мух. Небезпеку можуть мати продукти харчування, які після приготування не мають вторинної термічної обробки: салати, вінегрети, холодець, холодні закуски. Вода може забруднюватися вірусом гепатиту А після аварій на водогінних мережах та під час стихійних лих (повені).

     З метою профілактики захворювання на гепатит А необхідно дотримуватися найпростіших правил:

• мити руки з милом не тільки після відвідування туалету, перед приготуванням їжі та перед її вживанням, а й після повернення додому з роботи, прогулянки, особливо – після перебування у міському транспорті, місцях загального користування;

• для пиття вживати тільки кип’ячену або бутильовану воду;

• для дітей виділити індивідуальний посуд;

• перед вживанням овочів та фруктів ретельно промивати їх;

• не купувати продукти харчування у несанкціонованих місцях торгівлі.

    Пам’ятайте, що вірусний гепатит А - хворобу Боткіна, дуже легко попередити дотримуючись елементарних заходів гігієни. При появі перших ознак захворювання не займайтеся самолікуванням, терміново звертайтеся до лікаря!!!