«До 40-ої річниці Чорнобильської катастрофи»

Дата: 24.04.2026 09:28
Кількість переглядів: 118

Фото без опису

40 років потому після Чорнобильська катастрофа залишається однією з найтрагічніших сторінок в історії України та всього світу. У ніч на 26 квітня 1986 року вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильська атомна електростанція спричинив масштабний викид радіоактивних речовин, наслідки якого відчуваються й досі.

Ця катастрофа змінила долі сотень тисяч людей. Було евакуйовано місто Прип’ять, а навколо станції створено зону відчуження. Тисячі ліквідаторівпожежники, військові, медики — ціною власного здоров’я та життя боролися з наслідками аварії, стримуючи ще більшу трагедію.

За чотири десятиліття Чорнобиль став не лише символом техногенної катастрофи, а й нагадуванням про відповідальність людства за використання ядерної енергії. Сьогодні зона відчуження поступово перетворюється на унікальний простір для наукових досліджень і навіть туризму, хоча ризики залишаються.

Водночас Чорнобильце історія про силу і стійкість. Україна зберігає пам’ять про героїзм ліквідаторів і продовжує працювати над безпекою ядерної енергетики. 40-ві роковини трагедіїце не лише день скорботи, а й нагода замислитися про ціну помилок і важливість відповідального майбутнього.
Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «Оголошення»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь