Фото без опису

Шановні жителі громади!

Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів.

Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків.

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

У зв’язку з вищезазначеним, Горохівська сільська військова адміністрація звертається до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.

Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – повідомляйте відразу Національну поліцію про порушення за номером телефону 102.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:

від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);

від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).

УВАГА! ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ВНЕСЕНО ЗМІНИ, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ. ТАК, У СТАТТІ 113 «ДИВЕРСІЯ» ДО ПЕРЕЛІКУ ЗЛОЧИНІВ, ВЧИНЕНИХ З МЕТОЮ ОСЛАБЛЕННЯ ДЕРЖАВИ АБО ІНШИХ ДІЙ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗНИЩЕННЯ ЛЮДЕЙ ЧИ ЗАВДАННЯ ШКОДИ ЇХНЬОМУ ЗДОРОВ’Ю, ВІДТЕПЕР ДОДАНО І «НАВМИСНІ ПІДПАЛИ», ЗОКРЕМА Й СУХОЇ РОСЛИННОСТІ. ВІДТЕПЕР ТАКІ ДІЇ РОЗЦІНЮЮТЬСЯ ЯК ЗЛОЧИН, ЗА ЯКИЙ ПЕРЕДБАЧЕНО ПОКАРАННЯ У ВИГЛЯДІ УВ’ЯЗНЕННЯ СТРОКОМ ВІД 10 ДО 15 РОКІВ АБО ДОВІЧНЕ УВ’ЯЗНЕННЯ З КОНФІСКАЦІЄЮ МАЙНА.