Фото без опису

Виникнення грипу птиці на території с. Великосербулівка Єланецької селищної територіальної громади Вознесенського район.

13 Жовтня 2021 Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Новини

Згідно результатів дослідження Миколаївської регіональної державної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у зразку патологічного матеріалу від 5 трупів птиці (2 курки, 2 індика, 1 гуска) виявлено РНК вірусу птиці грипа типу А1 субтипу H5 (звіт від 12.10.2021 № 003765 п.м./21).

11.10.2021 о 1600 проведено засідання ДНПК при Вознесенській районній державній адміністрації Увага – грип птиці!!!та затверджено План заходів.

Територію с. Великосербулівка, Єланецької селищної ТГ Вознесенського району оголошено неблагополучною (епізоотичний осередок) по високопатогенному грипу птиці і встановлено карантин з 12.10.2021.

Встановили буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: с. Нововолодимирівка Єланецької селищної ТГ Вознесенського району, птахогосподарства відсутні.

Встановили зону нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли  населені пункти: с. Михайлівка, с. Григорівка                        с. Велика Солона, Єланецької селищна ТГ Вознесенського району; с. Малосолоне, Бузької сільської ТГ Вознесенського району; с. Микільське, с. Ясна Поляна, Братської селищної ТГ Вознесенського району, птахогосподарства відсутні.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху грипу птиці відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011 року за № 1277/20015.

Якщо є підозра захворювання домашньої птиці або непідлегла  їй поведінка, негайно інформуйте Снігурівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ломоносова, 12, м. Снігурівка, Миколаївська обл., 57301 тел.: (05162) 2-14-53 та e-mail: sng_dpss@dpssmk.gov.ua