Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводе до відома «Щодо обмежень на ввезення в Україну товарів з Італії через реєстрацію грипу птиці»

Згідно з інформацією Європейського Союзу (через систему нотифікації хвороб тварин – ADNS) на території Італійської Республіки зареєстровані випадки захворювання на високо патогенний грип птиці.

Відповідно до статті 96 Закону України «Про ветеринарну медицину», статті 53 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» з урахуванням рекомендацій, викладених у Главі 10.4 Кодексу здоров`я наземних тварин Всесвітньої організації охорони здоров`я тварин (ОІЕ), з метою запобігання занесенню на територію України збудника вказаної хвороби.

Заборонити ввезення в Україну із неблагополучних щодо високо патогенного грипу птиці зон Італійської Республіки, визначених компетентним органом Італійської республіки, інкубаційних яєць, птиці, продуктів з неї (за винятком продуктів, що пройшли обробку методом, який гарантує знищення збудника вказаного захворювання відповідно до Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16 листопада 2018 р. №533, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 квітня 2019р. за №347/33318).

 

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Снігурівського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.