Перед початком сесійного засідання Горохівської сільської ради до депутатського корпусу звернувся заступник начальника Управління превентивної діяльності – начальник дільничних інспекторів і дільничних офіцерів поліції ГУНП в Миколаївській області І.Є. Гончаренко. Ігор Євгенович запропонував громаді Горохівської ОТГ взяти участь у проекті «Поліцейський офіцер громади», який ставить за мету забезпечення кожної територіальної громади окремим офіцером, котрий не тільки працюватиме там, але й житиме на її території.

Фото без опису

Першочерговими завданнями цього, скажімо, місцевого «шерифа» будуть орієнтування на потреби громадян, підтримування постійного контакту з мешканцями населених пунктів, щоденне забезпечення порядку на своїй території, своєчасне реагування на проблеми громади та запобігання правопорушень.

Відбір претендентів на цю посаду проводитиметься у два етапи: тестування (оцінювання загальних навичок та знання законодавства, а потім спеціальна комісія з представників Національної поліції та громади проведе з кандидатами співбесіди. Ті, кого обере комісія, протягом 2, 5 місяців проходитимуть спеціальний курс розроблений українськими та міжнародними експертами з правоохоронної діяльності. Навчання буде проходити в закладах освіти МВС України або Академії патрульної поліції. Поліцейських офіцерів громади  обиратимуть, передусім, з числа вмотивованих та доброчесних поліцейських з не менш ніж дворічним стажем роботи, вищою освітою та водійським посвідченням.

За підтримки ОТГ та донорських коштів поліцейський офіцер громади отримає облаштоване службове приміщення (Поліцейська станція), робоче місце, службовий автомобіль, паливно-мастильні матеріали тощо. Поліція забезпечить «шерифа» одностроєм, зброєю, спецзасобами, засобами зв’язку та соціальним пакетом. Один поліцейський обслуговуватиме територію з чисельністю населення, що не перевищує 6 тисяч осіб, зокрема, у сільській місцевості.