Фото без опису

Затверджено Порядок розроблення підприємствами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення технологічних регламентів Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України № 309  від 12.04.2024 «Про затвердження Порядку розроблення підприємствами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення технологічних регламентів».  Цей Порядок визначає єдині вимоги до розроблення, узгодження, затвердження та змісту технологічних регламентів підприємств централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Дія цього Порядку поширюється на всі підприємства централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Технологічний регламент - документ підприємств централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, у якому визначено вимоги до технологічного процесу експлуатації систем та об’єктів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення під час здійснення виробничої діяльності, режими експлуатації споруд і обладнання.  Технологічний регламент є обов’язковим документом для ведення суб’єктами господарювання господарської діяльності з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.  Розробляється технологічний регламент підприємством централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, конкретизуючи його вимоги для відповідного підприємства, системи водопостачання та/або водовідведення і затверджується його керівником за погодженням з органом місцевого самоврядування в межах території територіальної громади, на якій технологічний регламент буде застосовуватися територіальними органами Держпродспоживслужби та центрами контролю та профілактики хвороб.

Строк погодження технологічних регламентів не повинен перевищувати одного місяця з дня подання у відповідний орган місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування, для здійснення погодження технологічного регламенту, може залучати в установленому порядку спеціалізовані наукові організації, уповноважені здійснювати науково-технічні експертизи.

Технологічні регламенти розробляються: для систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення разом; для системи централізованого водопостачання або централізованого водовідведення окремо; для самостійних елементів систем та об’єктів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення: водозабірно/водоочисного комплексу, водоочисних споруд, систем збору та транспортування води з джерел питного водопостачання, систем транспортування питної води, споруд очищення стічних вод, систем збирання, транспортування та скидання очищених стічних вод, систем обробки та утилізації осаду стічних вод, споруд доочищення стічних вод для повторного використання.

Підприємства, які обслуговують менше 20 тис. споживачів, розробляють єдиний загальний технологічний регламент із загальними водними та матеріальними балансами.  Підприємства, які обслуговують від 20 до 100 тис. споживачів, розробляють окремі технологічні регламенти для систем централізованого водопостачання та систем централізованого водовідведення із загальними та окремими водними та матеріальними балансами для систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Підприємства, які надають послуги лише з централізованого водопостачання або з централізованого водовідведення, розробляють технологічний регламент окремо на відповідну систему централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

У разі впровадження змін до технології водозабору, розподілу, збору, транспортування, очищення підприємством питної води, стічних вод і обробки осадів та/або змін складу водозабірно/водоочисного комплексу розробляється новий технологічний регламент.

Технологічний регламент для систем централізованого водопостачання включає такі розділи: характеристика джерела питного водопостачання; якість води джерела питного водопостачання; перелік та загальна характеристика водозабірних та водоочисних споруд; технологічна схема очищення питної води; опис технологічного процесу по стадіях; реагенти та матеріали, які використовуються при виробництві питної води; якість питної води у системі централізованого водопостачання; робоча програма виробничого контролю якості питної води; загальний водний баланс в системі водопостачання; загальні матеріальні баланси; характеристика розподільної водопровідної мережі, її схема з відповідними основними об’єктами; норми технологічного режиму; відходи; експлікація технологічного та насосного обладнання; вимоги до експлуатації споруд, можливі несправності та заходи з їх ліквідації; порядок ліквідації аварійних ситуацій; перелік обслуговуючого персоналу; перелік основних правил та інструкцій з охорони праці; перелік обов’язкових інструкцій, методик контролю, стандартів.

Технологічний регламент розподільної водопровідної мережі повинен включати наступні розділи: загальна характеристика розподільної мережі; схема розподільної мережі, де вказані основні об’єкти; перелік насосних станцій та експлікація обладнання; характеристика основних водоводів та трубопроводів розподільної мережі; експлікація запірно-регулюючої арматури; основні графіки і режими роботи розподільної мережі; узгоджена з територіальними органами Держпродспоживслужби та центрами контролю та профілактики хвороб робоча програма виробничого контролю якості питної води; водний баланс у мережі водопостачання; матеріальні баланси мережі водопостачання; порядок та періодичність обслуговування мережі; графік робіт з технічної експлуатації; порядок ліквідації аварійних ситуацій; перелік обслуговуючого персоналу та вимоги до нього; основні правила охорони праці; перелік обов’язкових інструкцій, методик контролю, стандартів.