У період з 13 по 24 вересня 2021 року у Миколаївській області комісією Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводиться комплексна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Так, сьогодні, 13 вересня, відбулася нарада щодо її початку.

У нараді взяли участь голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім, голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва, перший заступник Голови ДСНС України, генерал-лейтенант служби цивільного захисту Олег Мельчуцький, начальник управління техногенної безпеки департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Тарас Поліщук, начальник ГУ ДСНС Максим Грицаєнко, начальник управління з питань цивільного захисту Миколаївської облдержадміністрації Євген Пронін. Також були запрошені члени комісії ДСНС України, члени регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Миколаївської області, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту Миколаївської області, керівництво та відповідальні особи з питань цивільного захисту РДА та територіальних громад, керівництво Головного управління ДСНС у Миколаївській області та територіальних підрозділів ГУ ДСНС у Миколаївській області.

Віталій Кім зазначив, що всі посадові особи, які безпосередньо мають відношення до комплексної перевірки повинні обов’язково долучатися до співпраці, для того, аби була можливість комунікувати.

Далі Олег Мельчуцький повідомив, що комісія ДСНС України працюватиме на підставі Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік, затвердженого розпорядженням КМУ від 28 грудня 2020 р. № 1659-р. І що на цей час основним пріоритетом діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій є розбудова єдиної державної системи цивільного захисту з урахуванням нового адміністративного територіального поділу держави.

«Всі керівники територіальних громад мають розуміти свою відповідальність, адже вона лежить на вас відповідно до чинного законодавства. Вже відсьогодні будьте готові планувати цю діяльність і здійснювати її належним чином. Основна мета нашої з вами роботи насамперед надання методичної допомоги», - звернувся до присутніх Олег Мельчуцький.

У свою чергу, Тарас Поліщук представив членів комісії та довів до учасників наради план комплексної перевірки.

Також присутні заслухали виступ начальника управління з питань цивільного захисту Миколаївської облдержадміністрації Євгена Проніна, який коротко охарактеризував стан техногенно-екологічної безпеки та цивільного захисту області.

 

Так, Євген Пронін розповів, що Фонд захисних споруд цивільного захисту області складає 959 об’єктів, у тому числі 256 сховищ та 703 протирадіаційних укриття.

Підсумовуючи нараду голова Миколаївської ОДА Віталій Кім ще раз закликав всіх присутніх до співпраці та попросив налаштуватися на плідну роботу в короткий термін.

 

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської обласної адміністрації.