Голосування в рамках чергових місцевих виборів має відбутися 25 жовтня. У суботу, 5 вересня, в Україні офіційно стартував виборчий процес в рамках проведення місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.

Розповідаємо про особливості цієї передвиборчої кампанії та зміни, з якими варто ознайомитися кожному виборцю. Напередодні старту виборчої кампанії в Центральній виборчій комісії розповіли про основні особливості чергових місцевих виборів.

Як відомо, вибори восени пройдуть за новим Виборчим кодексом України, який набрав чинності з 1 січня поточного року. Перелік основних особливостей: вибори будуть організовуватись на новій територіальній основі; паралельно будуть проведені перші місцеві вибори в ОТГ, які призначаються і проводяться разом з черговими; вибори депутатів місцевих рад будуть організовуватись та проводитись за новими виборчими системами; вибори передбачають дотримання в місцевих виборчих списках гендерної квоти, згідно з якою серед кожних п'яти кандидатів у списку має бути не менше двох жінок.

Ще однією особливістю цих виборів можна назвати те, що виборчі системи будуть використовуватися в залежності від кількості виборців в територіальній громаді: У територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

Нові виборчі системи передбачають нову систему висування кандидатів у депутати, а також формування нових видів виборчих списків кандидатів: єдиного і територіальних виборчих списків.